1

1

Street games

Przed wyjazdem do Włoch uczniowie z krajów partnerskich mieli za zadanie przygotować “Street games”, którą następnie zaprezentują w kraju partnerskim i włączą do gry pozostałych uczniów  szkół partnerskich. Nasi uczniowie postanowili zaprezentować tradycyjny polski taniec – polonez. Przed wyjazdem przygotowywali się  do tej inicjatywy, ćwicząc poloneza, a także zaangażowali innych uczniów naszej szkoły (około 30 osób), którzy wspólnie z nimi tańczyli “poloneza” oraz pomagali w ustaleniu szczegółów co do zaprezentowania tańca we Włoszech.

Street games podczas projektu Erasmus+ we Włoszech

W dniach 18 – 25 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły gościli we włoskiej szkole Rosa Luxemburg w miejscowości Acquaviva Delle Fonti.

Jednym z punktów programu były gry i zabawy  – “street games”. Każda ze szkół prezentowała ulubiona grę lub taniec. My nauczyliśmy naszych kolegów  i koleżanki tańczyć “POLONEZA”. Wcześniej zapoznaliśmy naszych rówieśników z historia I genezà  tego pięknego tańca. Nasi koledze z Włoch, Bułgarii, Grecji, Słowacji i Hiszpanii chętnie włączyli się do zabawy. 

Reportaż z pobytu we Włoszech w Włoskiej telewizji (na filmie uwieczniono także naszego poloneza):

2

3

European Street Games

Po powrocie z Włoch stworzono książkę przedstawiającą gry i zabawy  – “street games” z różnych krajów europejskich. Efekt prac możecie zobaczyć poniżej.

European Street Games

1

2

Advertisements